Vyberte stránku

Myšlení je i trápení?

Stalo se Vám někdy, že jste se najednou cítili špatně a přitom k tomu nebyl důvod? Nic a nikdo v okolí, kdo by vás rozhodil? No je, ale nezapomínejme na mysl. Ta umí s trápením pěkně zacloumat!

Dříve jsem bral myšlení jako mou součást. Myslím, tedy jsem. A často mě mé myšlení pomohlo. Jenomže mi taky způsobovalo problémy, z kterých jsem vinil ostatní. A svou mysl „nosím“ včetně všech problémů, viny, obav či strachů pořád sebou! Má mysl mi dokázala pěkně zatopit!

Jak se „toho všeho zbavit“? Každý má vlastní cestu – někdo alkohol, jiný přejídání, přemíra aktivit … Chcete s námi na cestu poznání a posílení?

Mysl jako neuronová síť

Poznání myšlení začíná u neuronů. Myšlenka je jenom spojení – průchod elektrického proudu nervovými spojeními – síti neuronů. A podle toho, co se vám rozsvítí, to vnímáte jako svou aktuální myšlenku.

Vidím ženu na ulici, rozsvítí se mi – jak vypadá, je mi blízká, znám jí, je hezká? Má pěkné vlasy, mohla by něco udělat s postavou, usmívá se … Všímám si vše okolo, co mám s ženou spojené. Rozsvěcuje se má neuronová síť a spojení s ženou.

Čím víc svítím radost, tím je mi lépe. Čím víc svítí problémy, tím je mi mizerněji …

Posilovna myšlení

Podle toho, jak jste mysleli doteď se posílili spojení, které jste mysleli pravidelně. Jako v posilovně. Umytí zubů, sprcha, snídaně – to se nám rozsvěcuje každý den. Stejně tak máme podobné obavy, strachy jako včera.

Ale jak tedy posílit „hezké myšlení“? Častěji a častěji myslíme na hezké myšlenky. Na to, co nám dělá radost. Postel, v které spíme. Teplá voda, ve které se sprchujeme. Dostupná a fungující doprava do práce … A opakovat … Znovu, znovu a znovu. Pojďme začlenit 2 cviky do našich dnů.

Činky vděčnosti, přijetí

Základní náš nástroj – pro cestu do posilovny je „POZORNOST„. Ta nám umožní začít cvičit.

Dobře, a co budeme zvedat? Činky vděčnosti jako první:

  • jsem vděčný za to, že jsem zde a možnost cítit, prožívat
  • jsem vděčný za rodiče a za to, co mi dali
  • jsem vděčný za svého syna
  • jsem vděčný za slunce, čerstvý vzduch, smích dětí

Výborně, po 5 sériích měním na činky přijetí.

  • je v pořádku, že se mi někdy nedaří
  • je v pořádku, že někdy udělám chybu
  • je v pořádku, že mám bříško
  • je v pořádku, že je mi smutno

Stačí 5-10 minut posilování denně a moc se mi uleví. Více se přijímám a oceňuji věci a lidi kolem mě. Není potřeba nic víc – jenom posilovat tuto část naší neuronové sítě. Až do té doby, než to bude mou přirozenou součástí jako mytí zubů..

Výzva na konec

VÝZVA: Co si přejete posílit u sebe, ve svém životě, ve svém myšlení? Sdílejte s námi, co si přejete prohloubit … Nebo přijďte do 2 denní posilovny mysli s námi, kde na to budete mít bezpečný prostor a inspiraci od ostatních.